Podzim plný vzdělávání, setkávání a odborné inspirace
Podzim v naší společnosti byl od začátku září ve znamení aktivního vzdělávání, sdílení zkušeností a odborného setkávání. Jako organizace propojující sociální i zdravotní služby klademe důraz na účast v odborné diskusi, sledování aktuálních trendů a přenos nových poznatků do každodenní praxe. Neustálé vzdělávání je pro nás klíčové, abychom mohli poskytovat kvalitní služby odpovídající potřebám klientů.
Učení a rozvoj péče
Během podzimu proběhla řada interních školení a setkání s externími lektory. Zaměřili jsme se jak na odborná témata, tak na rozvoj manažerských a organizačních dovedností. Pravidelně realizujeme interní audity v sociálním i zdravotním úseku, jejichž cílem je zlepšování procesů a kvality poskytovaných služeb.
Současně jsme připravili kurzy pro pečující rodiny a pěstouny a aktivně spolupracovali s místní samosprávou, například při komunitním plánování sociálních služeb. Naše vzdělávací aktivity byly po celý rok podporovány i finančně, například díky Nadaci ČEZ, která umožnila vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků přímé péče.
Účast na odborných akcích
Podzimní měsíce byly rovněž plné odborných setkání a konferencí:
16. Celostátní konference paliativní medicíny, Plzeň (19. – 20. 9.)
Celý náš multidisciplinární tým se zúčastnil odborných bloků zaměřených na klinickou praxi, etiku a výzkum. Setkání přineslo inspiraci od významných osobností oboru, například Williama Rosy z MSKCC nebo prof. MUDr. Jiřího Horáčka. Naše účast na akci byla realizována s finančním přispěním Středočeského kraje z humanitárního fondu.

XVI. výroční kongres poskytovatelů sociálních služeb, Praha (2. – 3. 10.)
Účastnili jsme se největšího setkání poskytovatelů sociálních služeb v republice. Hlavními tématy byly budoucnost sociálních služeb, sdílení dobré praxe a hledání funkčních řešení do dalších let.
Dny otevřených dveří, papučový den a Týden sociálních služeb
Aktivně jsme se zapojili do 17. týdne sociálních služeb, otevřeli jsme naše prostory veřejnosti a na papučový den jsme umožnili nahlédnout do domácího hospice „…doma nejlíp“. Tyto akce přispívají k lepšímu porozumění a odbourávání bariér při kontaktu s péčí o seniory a terminálně nemocné.


Další odborné akce (říjen – listopad 2025)
Naši pracovníci se účastnili mimo jiné: konference „Jak dál v sociálních službách“ (29. 10., Praha), konference Nástroje efektivity sociálních služeb (4. 11., Praha), Kulatého stolu ČAPS zaměřeného na podporu pečujících rodin (5. 11., Praha), odborného školení Revize standardů kvality v sociálních službách (11. 11., Praha) a mezinárodní konference HOME CARE 2025 o budoucnosti domácí péče (13. 11., Praha).




Každá z těchto akcí přinesla nové poznatky, možnost sdílet zkušenosti a prostor aktivně ovlivňovat směřování zdravotních a sociálních služeb v České republice.
Spolupráce a smysluplná péče
Podzim ukázal, jak je propojení odbornosti, empatie a spolupráce klíčové. Ve vzdělávání, terénní práci i na odborných diskuzích hledáme cesty, jak být lidem oporou v jejich životních situacích.
Děkujeme všem kolegům, partnerům a účastníkům, kteří přispívají k našemu společnému úsilí. Těšíme se na další setkávání, inspiraci a společné kroky vpřed.