Šikovné ruce našich seniorů pro radost a potěšení

Šikovné ruce našich seniorů – pro radost a potěšení je výstava ručních prací seniorů. Jejím cílem je aktivizace seniorů, naplňování jejich volného času, uchování kvality života, zlepšení psychického a zdravotního stavu. Hlavní myšlenkou výstavy je podpořit aktivitu seniorů, zejména těch, kteří žijí osamoceně v domácím prostředí a dát možnost vyrobené práce představit ostatním. Veřejnost má možnost se seznámit s ukázkami ručních prací, tradicemi řemesel a výtvarného lidového umění, které v některých případech pomalu již zaniká. I stáří dovede potěšit a může být začátkem plodného a velmi tvůrčího období, čehož je výstava živým důkazem.

 


Šikovné ruce 2021

Vážení účastníci soutěžní výstavy Šikovné ruce našich seniorů pro radost a potěšení,

je nám líto, že ani v letošním roce nemůžeme z důvodu pandemie v plném rozsahu uspořádat naši tradiční výstavu Šikovné ruce 2021 na Výstavišti v Lysé nad Labem tak, jak bychom si všichni přáli.

Přemýšleli jsme o přenesení soutěže do internetové - virtuální podoby, ale vzhledem k tomu, že jsme profesí také zdravotní sestry a sociální pracovníci, rozhodli jsme se svůj čas nad rámec pracovních povinností věnovat pomoci při očkování a na antigenních odběrových místech, kde je naše pomoc potřeba.

Proto v letošním roce vyhlašujeme soutěž pouze v oblasti literární, jejíž propozice Vám posíláme.

Věříme, že dle Vašich možností stále tvoříte, věnujete se ručním pracím a máte zajímavé nápady, které si budeme moci ukázat v příštím roce na Výstavišti v Lysé nad Labem.

Myslíme na Vás a přejeme Vám pevné zdraví, mnoho sil k překonání této nepříjemné a omezující situace, hodně energie a inspirace do další práce.

Moc se na Vás těšíme, na setkání s Vámi, které je pro nás vždy velkou inspirací a dodává nám sílu do další práce.

Budu ráda za zprávy od Vás, jak se Vám daří, co by Vám pomohlo v dalších aktivitách, co byste přivítali v dalším ročníku soutěžní výstavy.

Posílám mnoho pozdravů Vám i Vašim blízkým seniorům

 

za organizátory soutěže

Věra Součková